Filtr kabinowy – szczególny rodzaj filtra

0
1652
Filtr kabinowy - szczególny rodzaj filtra.

W każdym samochodzie, istnieje szereg różnych filtrów. Przeważnie, mają one wpływ na poprawne działanie wszystkich mechanizmów pojazdu. Niektóre z nich oczyszczają powietrze wpływające do silnika, inne z kolei oczyszczają paliwo. Jednak jest taki filtr, który nie ma wpływu na prawidłową pracę silnika. Jest nim filtr kabinowy.

Jaką rolę pełni filtr kabinowy?

Rola filtra kabinowego, jest wbrew pozorom bardzo duża. Nie tylko oczyszcza on wnętrze pojazdu z nieprzyjaznych pyłów, ale też eliminuje nadmiar wilgoci, usuwa grzyby i sprawia, że nasz komfort podróżowania jest o niebo lepszy.

Czym skutkuje użytkowanie zużytego filtru kabinowego?

1. Różnymi stanami chorobowymi

Zabrudzony, kwalifikujący się do wymiany filtr kabinowy, w znacznym stopniu może wpłynąć na kondycję zdrowotną pasażerów. Jak? Osadzające się pyły i kurz, mogą poprzez filtr, wpadać do wnętrza pojazdu i tym samym – wprost do naszych płuc.

2. Nieprzyjemnym zapachem

Zużyty filtr kabinowy, będzie też odpowiedzialny za nieprzyjemny zapach w naszym samochodzie. Efekt? Może się okazać, że konieczne będzie ozonowanie całej instalacji.

3. Dmuchawa

Kwalifikujący się do wymiany filtr kabinowy, może też doprowadzić do spadku wydajności naszej, samochodowej dmuchawy. Jeśli więc zaobserwujemy, że nagle nasza dmuchawa zaczyna „tracić na wydajności”, to koniecznie wymieńmy filtr.

4. Parowanie

Zużyty filtr kabinowy, ma też ogromny wpływ na parowanie wewnątrz pojazdu. Jeśli zdarzyło się Wam poruszać po drogach np. podczas jesiennych słot, pewnie zauważyliście, że na przedniej szybie Waszego auta pojawiła się plamka pary wodnej. Jeśli po włączeniu suchego i gorącego powietrza z dmuchawy problem nie mija, koniecznie pomyślmy o nowym filtrze.

Montaż

Filtr kabinowy, jest dosyć prosty w wymianie. Wystarczy, że wykonamy kilka opisanych na jego obudowie ruchów a następnie – poprawnie włożymy go do wnętrza naszego pojazdu. Pamiętajmy też o tym, by strzałka „Air Flow”, była skierowana do wlotu silnika a nie odwrotnie. Taka wymiana nie jest trudna. Możemy ją wykonać we własnym zakresie!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ